Pārdomas pirms pirmās automašīnas iegādes

Šis ir vecs stāsts par to, kā iegādājos savu pirmo automašīnu – BMW 316, kas pārdošanas brīdī bija 2500latu (jā latu) dārgāks un pārdots par sviestmaizi. Bet par visu no sākuma. Te ir manas pārdomas pirms pirkuma, kad BMW pat īsti nebija redzeslokā.

Satura rādītājs

Kā jau rakstīju iepriekš, tad esmu ieguvis autovadītāja tiesības, kas loģiski noved pie nākamā soļa – automašīnas izvēles un iegādes. Tikko veltīju pusi dienas, lai caurskatītu SS.LV uz ZIP.LV, lai iepazītos ar cenām un automašīnu markām. Secinājums – nepirkt Āzijas mašīnas (ko man teica arī autovadītāji).

Zināšanai:

Kādu automašīnu izvēlēties?

Ja godīgi, tad vēl līdz šim brīdim īsti nezinu. Jau kopš seniem laikiem man ir patikušās kompaktās mašīnītes un visādi mazauto – Porshe 911, Volkswagen Golf, dažādi kabrioleti. Tā kā Mārtiņš pēdējo rakstu MAZAUTO.LV ir pievienojis februārī, tad vairāk par šo kompaktauto jomu neko nezinu. Ņemot vērā, ka tiesības izdomāju likt pēc tam, kad mani Deniss izvizināja ar savu BMW Z3, tad kopš tā laika un BMW skatos citādāk, ne tikai kā “atsaldēto” mašīnām :).

Volkswagen Golf

Ja mani atmiņa neviļ, tad tieši ar VW Golf braukāju pie instruktora autoskolā. Šī ir mašīna, kas man iekritusi acīs jau kopš skolas laikiem. Nezinu pat kādēļ, jo nekā īpaša viņā nav, bet patīk. Šobrīd, šķirstot sludinājumus, esmu nonācis pie tā, ka, iespējams, varētu iegādāties trešo golfiņu (VW Golf 3). Pirms kāda laika staigājot pa Upeslejām, atklājās, ka tieši VW Golf dažādās versijas te ir sastopamas vairumā. Ļoti liela iespēja nopirkt tieši šo mašīnu, kā savu pirmo.

Peugeot 206 vai 306

Peugeot 206
Peugeot 206 (foto: orsorama, flickr)

Patīk izskats. Ar to ir pateikts daudz. Gluži kā meitenei, galvenais – lai labi izskatās. Esot ekonomiska (tas, kurš ar benzīna 1.4l motoru). Šis joprojām netiek atmests kā variants, lai gan iet ārpus 500-600Ls robežai. Diemžēl, šajā mašīnā neesmu braucis vēl un varbūt man nemaz nepatiks.

Volkswagen Polo

Patīk izskats un ir VW ražojums. Bija iespēja izbraukāties, kad šogad ciemojos Dānijā. līdzīgi kā golfiņš, likās ērts un piemērots. Lai arī izskatās maziņš, ir pietiekami plašs. Mums 3 “lielajiem”, mazajam brālim un mazam bērniņa bija pietiekami daudz vietas.

BMW un kabrioleti

BMW Z3 Positivus 2011 festivāla laikā

Pabraukājot ar dažiem BMW, piemēram, jau pieminēto Z3, var just, kādēļ jauni cilvēki vai tie kuri ir jauni sirdī to izvēlas – spēks. Z3, visticamāk, nepirkšu pēc diviem vai vairāk gadiem. Šaubu nav – BMW Z3 ir smuks.

Vienīgā problēma ar to spēku ir tāda, ka mans mērķis pilnīgi noteikti nav nēsāties pa ielām un ceļiem – lasi ātri braukt. Vismaz pirmajai mašīnai šāda uzdevuma nav. Un tomēr, kā otrā automašīna pilnīgi mierīgi varētu būt kāds BMW vai cits sportiski jaudīgs agregāts.

Kabrioleti man liekas galīgi “nepiemēroti”. Tikai divas vietas, toties izskatās labi :P. Starp citu: vismaz Z3 ir ļoti pieejamās cenās :).

Automašīnas budžets

Sākotnēji atvēlētais budžets mašīnai bija stipri lielāks kāds tas ir tagad. Parunājot ar apkārt esošajiem šoferiem un citiem, man ieteica budžetu samazināt līdz 300-400Ls. Tā kā par šādu naudu man neliekas nekas jēdzīgs atrodams – vismaz nesarūsējusi mašīna – tad atļāvos summu paaugstināt līdz 500-600Ls. Līdz ar to sašaurinās mašīnu modeļi un to kvalitatīvie radītāji.

Kāda mašīna nepieciešama?

Te īstenībā var uzskaitīt daudz un dikti, bet to visticamāk atlikšu, kad meklēšu otru mašīnu. Šis ir pagaidu variants, kamēr “iemācīšos braukt” un būšu ārpus apzīmējuma “jaunais autovadītājs”. Tātad (random saraksts):

  1. hečbeks (var arī sedanu vai kupeju, bet pilnīgs nē universālim),
  2. ekonomiska,
  3. droša,
  4. ar tehnisko apskati,
  5. detaļām un apkopei ir jābūt arī ekonomiskai (lasi: detaļas pa 10Ls spainī),
  6. mašīnai man ir jāpatīk vizuāli – ārēji un iekšēji,
  7. un galvenais ejošai 🙂
  8. [papildināts] paredzētā iegāde: augusts-novembris,
  9. [papildināts] lai var iesēdināt ne tikai blakussēdētāju, bet arī vēl 2 cilvēkus;

Laikam uzskaitīju galvenos punktus.

Ir ieteikumi manai pirmajai automašīnai?

[PAPILDINĀTS 18:51] Tā. Izskatās, ka lasītājiem ir ķērusies pie sirds cenas būšana, nevis paša auto izvēle. Tādēļ pārfrāzēšu jautājumu citādāk:

Iesaki mašīnas marku un modeli un kāds cenu diapazons ir piemērots pirmajai mašīnai?!

Abonēt
Ziņot par
guest

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Skatīt visus komentārus