Kā ieguvu tiesības un izvēlējos autoskolu

Tālajā 2010. gada septembrī biju beidzot nolēmis, ka man tās tiesības ir jāiegūst. Tā kā biju ļoti paškritisks attiecībā uz savām spējām apgūt auto vadīšanu, nekad to nebiju darījis līdz autoskolai, ja neskaita bērnībā ~10 gadu vecumā, sēžot tēvam klēpī, tad biju noteicis datumu līdz kuram tās vēlos iegūt – 2011. gada 1. aprīlim. Un tā arī sanāca – perfekti izrēķināts laiks. Un 2011. gada 28. martā ieguvu savu vadītāja apliecību – “tiesības”.

Šis raksts ir pārveidots 2011. gada bloga ieraksts. Papildināts un atkārtoti ielikts, jo bija salīdzinoši liela interese no lasītāju puses. Tāpat “transports” ir viena no tēmām, ko arī šajā blogā turpināšu. Caurlasīju pirms publicēšanas un viss joprojām aktuāli – darītu tieši tāpat.

Rolands , 2022. gadā 🙂

Satura rādītājs

  1. Autoskolas izvēle ar interneta atsauksmju palīdzību.
  2. Kritēriji pēc kuriem tika atlasīta autoskola:
  3. CSDD eksāmens un gatavošanās tam
  4. Nākamais solis
Autovadītāja tiesības. Rolands.
Autovadītāja tiesības. Rolands.

Autoskolas izvēle ar interneta atsauksmju palīdzību.

Tieši tā arī notika autoskolas izvēle, meklējot labākās atsauksmes, precīzāk sliktākās sijājot no personiskām emocijām cilvēkos, lai iegūtu noderīgu faktisko informāciju. Zinot cilvēku “pateicību” interneta vidē – labo noklusēt, par slikto nobļauties, cik skaļi iespējams, sāku meklēt autoskolu. No tālaika draudzenes uzzināju, kā viņai gāja MUSTANGS autoskolā un tā uzreiz atkrita.

Kritēriji pēc kuriem tika atlasīta autoskola:

Instruktors

Īstenībā tieši ar šo punktu sāku, kad sāku lasīt atsauksmes par instruktoriem. Mērķis nebija atrast lētāko, bet labāko. Tādēļ biju gatavs maksāt arī vairāk, lai tikai iegūtu kvalitatīvu apmācību. Man nevajadzēja braukšanas instruktoru, kurš tā vietā, lai mani apmācītu, dzertu kafiju kādā no degvielas uzpildes stacijām, pavadot tur pusi vai pat trešdaļu no mana laika. Citiem vārdiem sakot – nevēlējos maksāt par to, lai noskatītos kā kāds cilvēks ēd, pīpē vai nodarbojas ar citā ar apmācību nesaistītām lietām. Šī iemesla dēļ atkrita arī draudzenes autoskola.

Tikai mazliet vēlāk uzzināju, ka arī CSDD veic autoskolu pasniedzēju sekmības uzskaiti. Es ar savu (ar pirmo reizi) nolikto eksāmenu uzlaboju arī sava instruktora sekmības procentu. CSDD sarakstā procentus var arī neskatīties, jo, ja eksāmenu ir kārtojis tikai  viens cilvēks un noliek, attiecīgi 100%.

Autoskolas lielums

Jau sākotnēji vēlējos mācīties mazā skolā, jo tādā veidā ir iespējams iegūt apmācību, kas pielīdzināma individuālai skološanai. Jo mazāk cilvēku, jo lielāka iespēja pārjautāt un jautāt. Īsāk – mazāk cilvēku, mazāks tirgus.

Teorētiskās apmācības cena autoskolā

Maksimālā cena, ko biju gatavs tērēt bija līdz 60Ls par teoriju. Ja nemaldos, tad lielākā daļa autoskolu šajā kategorijā iekļaujas ar saviem piedāvājumiem no 45-55Ls.

Atsauksmes par autoskolu

Šis ir trešais punkts, jo ņēmu vērā, ka lielākām skolām (MUSTANGS, CREDO, AUTO PRIEKS, FAVORĪTS, …) atsauksmēm vajadzētu būt 50/50 tikai dēļ tā iemesla, ka šīs skolas izfiltrē lielu daudzumu audzēkņu. Tad nu atlika tikai lasīt atsauksmes… Un no atsauksmēm izkristalizējās kāda nosacīti jauna autoskola DRAUGU AUTOSKOLA, kura atbilda visiem izvēlēs kritērijiem.

CSDD eksāmens un gatavošanās tam

Abus eksāmenus (teoriju un braukšanu) noliku ar pirmo reizi! Pirms braukšanas eksāmena vēl izvēlējos pie instruktora paņemt papildus trīs braukšanas reize – divas tāpat, lai instruktors vēlreiz pārliecinātos, ka varu doties un pēdējo tieši pirms eksāmena likšanas. Aritmētika bija vienkārša – labāk samaksāt par 3 braukšanām, nevis par papildus eksāmenu likšanu. Papildus braukšanas arī ņemu, jo no decembra līdz martam nebiju sēdies pie stūres dēļ daudzajiem mājas lapu izstrādes darbiem MediaBox.lv.

Nākamais solis

Nākamais solis jau ir pirmās automašīnas izvēle – Pārdomas pirms pirmās automašīnas iegādes.

Liels paldies Inārai Kehrei par mācību materiāliem.

Abonēt
Ziņot par
guest

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Skatīt visus komentārus