Izdzēsu blogu, lai sāktu jaunu. Republa!

Vai tu sāktu blogu no nulles 2022. gadā? Izdzēst rolandinsh.lv blogu bija jau ieildzis process, kurš ap 2020. gada 12. decembri tika tomēr izdarīts. Vai to bija viegli izdarīt – “” un ““. Vai nožēloju – Nemaz. Tādēļ 2022. gadā tapa republa.lv!

“, jo tomēr 16+ gadi tas tā vai citādi tika uzturēts, pateicoties tam, ir arī izveidojusies neliela saimnieciskā darbība – mājas lapu veidošana un uzturēšana.

“, jo ieraksti ir iedalāmi vairākos posmos, kur ne katrs ir bijis tas kvalitatīvākais. Lai arī nevienu ierakstu nenožēloju, ir laiks doties tālāk.

Satura rādītājs

Iz rolandinsh.lv bloga vēstures lapām

Atkāpe: sākotnēji bija doma šo visu rakstīt turpat rolandinsh.lv, bet… tādēļ šī sadaļa par “veco” blogu un vēsturi. Šis raksts tapa 2020. gadā, bet saules gaismu neieraudzīja.

Rolands

Lai arī raksti vairs nav pieejami, pēc kāda laika tie būs atpakaļ, bet nedaudz laboti un modernizēti.

Lai arī pirmais `rolandinsh` ieraksts bija 2004. gadā, bloga saknes meklējamas dažus gadus ātrāk, ja nemaldos, ap 2002. gadu.

Blogam nebija temata. Vienā brīdī tam kļūstot atpazīstamākam, sāka nākt arī “preses relīzes” no dažādu pasākumu organizatoriem. Līdz vienā brīdī ne manis rakstītais saturs bija vairāk par manis veidoto. Tā tapa “e-art.lv“. Rezultātā bloga apmeklējums kritās, bet “e-art.lv” tas strauji kāpa… līdz beidzu atjaunot saturu.

Kad 2008. gadā reģistrējos kā pašnodarbinātais, sāku rakstīt arī par finansēm un saimniecisko darbību. Atkal apmeklējums blogam auga un atkal saturs vairāk bija par un ap nodokļiem. Tā tapa “freelancer.lv“, lapa gan bija plānota arī kā platforma citiem pašnodarbinātajiem, lai atrastu darbus vai sadarbotos savā starpā. Kaut kā šī ideja īsti neaizgāja, lai gan līdzīgas platformas ik pa laikam uzrodas, bet ātri nomirst… pat kopējot saturu no maniem rakstiem.

Neilgi pēc reģistrēšanās VIDā kā pašnodarbinātajiem arī sanāca rolandinsh.lv rakstīt par programmēšanu un web lietām. Kad jau ieņēmumi bija lielāki, bija laiks arī šos rakstus pārcelt uz jaunu vietni “mediabox.lv“, kur ir un būs tikai par un ap sniegtajiem mājaslapu izstrādes un uzturēšanas pakalpojumiem un risinājumiem.

Dānija un ’14. gads…
Vejle (2014–2016)

Dānija bija lieliska vieta, lai pārdomātu ko un kā darīt tālāk. Pēc atgriešanās pirmo reizi, 2016. gadā, bija vēlme visu izdzēst, bet katru reizi, kad to vēlējos izdarīt, ieripoja naudiņa no “rolandinsh.lv” “projektiem“. Un tā tas tika marinēts līdz 2020. gada decembrim.

Sākt no sākuma

Ja godīgi, nav ne jausmas ar ko sākt un kā… tādēļ izvēlējos “mēģināt un kļūdīties” (trial&error). Pirms kāda laika kā testu palaidu citādāku freelancer.lv (ir OK), tad sekoja e-art.lv (mazāk veiksmīga pāreja), kur abi bija uzlabojumi no mediabox.lv (veiksmīgajiem) labojumiem. Tagad pienācis laiks rolandinsh.lv republa.lv blogam. Saskaldīt to atkal mazākās vienībās un publiskot no jauna.

Grūtākais ir izdomāt – kuri vecie raksti ir liekami kurā blogā? Skaidrs, ka liela daļa tiks pārrakstīti un “pareizi” atkal izmantoti, bet ir virkne ierakstu, kuri, iespējams, paliks tikai arhīvā līdz tiem atradīsies pielietojums.

Teorija “U” – atdzimšana vai pārdzimšana

Visu šo laiku nepamet sajūta, ka pašam nevēloties sanāk neliela “U” teorijas pielietošana, kad nepieciešams aizmirst vecos niķus un sākt izmantot jaunos trikus. Tad arī es sāku beidzot to daļēji pielietot (cik iespējams esošajos apstākļos).

Un tas ir ir grūti. Jo tā vien ir vēlme atgriezties pie tā paša rolandinsh.lv formulas, kura, nepārprotami strādāja, bet… nebija vairs interesanta. Tādēļ tapa republa. Re… kas?

Republa

Kas ir republa? Rakstot šī rindas, vēl nezinu, bet tas ir jaunais formāts. Man ir nejēdzīgs talants atrast “interesantus nosaukumus”. No visiem tiem, kas bija sakrājušies, šis ir vismaznozīmīgākais, kurš tapa meklējot 2-3 zilbju vārdu, kas nozīmētu neko, bet saistīts ar publicēšanu. Lokot, salokot un pārlokot, sanāca – republa – mana drošā vieta, kur kļūdīties.

Vēlos ticēt, ka arī 2022. gadā var sākt blogu no nulles.

Seko arī citur internetā jaunākajiem ierakstiem:

republa code logo
republa code logo
Abonēt
Ziņot par
guest

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Skatīt visus komentārus