Tikko beidzu spēlēties ar abām platformām, kur palūdzu uztaisīt mazu aplikāciju, kura izmanto latviešu valodas vārdus. Aplikācija bija parasta “atrodi vārdus” tipa. Laikam saucas “vārdu meklētājs”.
Abi rīki netika galā ar pamata uzdevumu – izveidot krustvāru mīklu no dota vārdu saraksta. Abi rīki izvēlējās “vārdu meklētāju”. Te varbūt vainojamas arī manas angļu valodas zināšanas un nepieciešams lietot citus vārdus, nevis “crosswords” (+not puzzle).
ChatGPT variants
Ja neskaita, ka latviešu valodas kodā es pats nenomainīju angļu valodas “liekos” burtus. , es teiktu ir OK. Pareizo variantu aplikācijai ChatGPT saprata ar kādu 3 jautājumu, kur precizēju detaļas un paļāvos uz ChatGPT “atmiņu” par iepriekš jautāto un atbildēto.
Ģenerēto latviešu vārdu saraksts
Vārdu saraksts arī nāca no #ChatGPT. Sākotnēji tas iekļāva vienu vai vairākus vārdus ēdieniem, lai padarītu “mīklu” interesantāku sev un sarežģītāku ChatGPT.
ChatGPT vārdu ģenerēšanai piegāja radoši, lai neteiktu vairāk. Lūk pirmais saraksts:
Rupjmaize, Kartupelis, Skābais speķis, Pelēkie zirņi, Skābais krējums, Kartupeļu pankūkas, Marinēti gurķi, Skābēti kāposti, Latviešu desa, Kūpināta zivs, Rīgas siera šķiņķis, Biezpiena sacepums, Pīrādziņi, Biezpiena plācenīši, Zupa ar liellopa gaļu, Karbonāde, Cūkas ribiņas, Skābā kāpostu zupa, Kotletes, Zaļā zupa, Skābputra, Zemnieku zupa, Sklandrauši, Kārumu pīrādziņi, Saldskābā zupa, Pīrāgi, Siļķes in bieziem pieniem, Ķirbju zupa, Saldie plācenīši, Biezpiena mīklu cepumi, Silātis.
ChatGPT latviešu ēdienu saraksts
Pēc saraksta “iztīrīšanas”, nākamais solis bija visus vārdus pārveidot tā, lai tie sāktos ar mazo burtu. Pašam to izdarīt ir 5 sekundes, kur lielākā daļa aizņem koda rakstīšana. Ar šo uzdevumu ChatGPT tika skaisti galā un beigās piegādāja sarakstu ar mazajiem burtiem. Šajā procesā ChatGPT vairākas reizes uzkārās vai apstājās kodam pusceļā. Ar nelielu kaulēšanos, ka man tomēr nepieciešams saraksts, kopīgi izdomājām, ka tomēr man piegādās.
Laukuma garuma un platuma izvēle
Sākotnēji piedāvātajā kodā nebija noteikts spēles laukuma garums un platums. Tas bija dažāds, bet visbiežāk garākā vārda garumā, jo ļāva ģenerēt katru reizi jaunu vārdu sarakstu.
Vienojāmies par
- 100×100 simboli. Par lielu.
- 50×50 arī bija par lielu.
- 30×20 jau tuvāk vēlamajam lielumam un samērīgam vārdu daudzumam.
- Beigās, kā redzams augšējā bildē, izskatās, ka 25×25 priekš 50 vārdiem ir OK.
Te gan jāpiemin, ka laukuma izmēri atkarīgi no vārdu skaita.
Vai ChatGPT piedāvātais PHP kods darbojas?
Daļēji. Ja neņemam vērā, to, ka uz latviešu valodas vārdu izvēli nevajadzētu paļauties, tad arī gala kods nav īsti precīzs. Šur un tur vārdiem tiek norautas beigas vai pa vidu ielikts cits vārds.
Google Bard mēģinājums
Google atbilde OpenAI ir “Bard”. Google Bard ir tikai dažas dienas kā palaists brīvībā (rakstot šo rakstu, nepilna nedēļa). Latvija un visā Eiropas Savienībā tas nav pieejams. Man ir. Ja pirmie iespaidi, pēc 4 testiem bija OK, tad tagad ķeroties klāt kaut kam praktiskam ir jau skaidrība vismaz par Bard izmantošanu PHP programmēšanas vajadzībām.
Rīks ir jauns. Neizskatās, ka līdz galam nopulēts un vairāk rada sasteigtības sajūtu tā palaišanā.
Google Bard nezina latviešu valodu. Tā bija pirmā problēma ar ko saskāros, tādēļ nācās pierunāt sadarboties vismaz angliski. Pat tik vienkāršs uzdevums kā saraksta elementos pārveidot, lai visi ir ar mazajiem burtiem, kur pat valoda nav jāzina, Google Bard sagādāja problēmas, jo nesaprotot latviešu valodu.
Izejot no tā, ka Google Bard latviešu valodu nezina, tas nevarēja arī sagatavot paraugus vārdus spēlei.
Ar laukuma garuma un platuma noformēšana un vajadzīgā satura aizpildīšanu Google Bard netika galā. Precīzāk – arī daļēji. Bet pilnīgi atteicās vārdus kārtot vertikāli un horizontāli. Piedāvāja tikai horizontāli.
Varbūt mazliet pacietības vairāk un atrast pareizos vārdus, ko Bard saprastu, palīdzētu šim solim tik pāri labāk, bet pagaidām nesanāca. Spēlējoties ar laukuma izmēriem, rezultāts īpaši neuzlabojās.
Vai Google Bard piedāvātais kods darbojas?
Līdzīgi kā ChatGPT gadījumā, arī atbilde būtu – nē. Daļēji. Bet, ja skatās, vai kods izpildīja uzdevumu – nē. Kā redzams no izvadītā risinājuma, arī te veidojas vārdi, kas nemaz nav sākotnējā sarakstā, piem., “apcat“. Google Bard koda rakstīšana vēl “jāiemācās”.
Kopsavilkums
Ja man būtu jāizvēlas uz doto brīdi kompanjons PHP programmēšanā, uzvarētājs būtu ChatGPT. Lai arī Google ir pieeja jaunākajai informācijai no interneta, tam ir grūtības izprast jautājumu. Tāpat Google Bard neatceras iepriekš rakstīto un gadās, ka pēc ieradumu jautājot nākamo soli, kā ChatGPT, tas jautājumu uztver kā jaunas sarunas sākumu.
Kā jau minēju, Google Bard tika patestēts iepriekš, aktuālās informācijas sagatavošanai, Google Bard deva laicīgākus ieteikumus, kas ir tuvu notikumiem reālajā dzīvē.
ChatGPT citās sarunās nevarēja sniegt precīzu atbildi, bet pagaidām ir noderīgāks idejas formulēšanai un apkopošanai. Iespējams, ChatGPT dod labākus koda rezultātus, jo, ir pieeja Github kodu krātuvei. Microsoft/Github Copilot ir ar ChatGPT atbalstu kā nekā.
Abi rīki nemācēja atdalīt vārdus un ChatGPT arī nesaprata, ka nevēlos paralēli blakus divus vārdus.
Būtiska piezīme: Abi izmantotie rīki ir bez maksas. Arī kods, ko ģenerēja ChatGPT tika veidots ar bezmaksas kontu.
Kur var atrast spēli?
Pagaidām nevar, jo jānovērš kļūdas, jāpapildina ar dažiem drošības uzlabojumiem un jāizveido citas integrācijas, lai tā būtu kaut cik interesanta arī pēc pāris izspēlēšanas reizēm.
Ja ir interese, to varu krustvārdu mīklu palaist arī publiski.